Stěhování 3. díl: V novém bytě! Nastěhovali jste se a nevíte, co dřív?


Čeká Vás stěhování? Ať už budete stěhovat jen několik věcí nebo rovnou celý byt, přečtěte si články z různých zdrojů týkající se stěhování a přípravy na něj. Poté již stěhování zvládnete zcela bez problémů.

16.2.2009 | | www.svet-bydleni.cz
Vybalování toho, co jste před stěhováním zabalili i organizace nového bytu se dá zvládnout v naprostém klidu. Svět bydlení Vám poradí, jak to udělat, abyste i na zabydlování nového bytu měli jen ty nejlepší vzpomínky.

Právě jste se nastěhovali a nevíte, co dříve? Marně hledáte své svršky, hračky pro děti, či faktury k zaplacení? Poradíme Vám, jak tuto etapu stěhování dokážete zvládnout bez zbytečného chaosu.

Vybalování toho, co jste před stěhováním zabalili i organizace nového bytu se dá zvládnout v naprostém klidu. Svět bydlení Vám poradí, jak to udělat, abyste i na zabydlování nového bytu měli jen ty nejlepší vzpomínky.

Systematické balení je předpokladem pořádku

Předpokladem pro to, abyste měli ve svých věcech pořádek i po přestěhování, je systematické balení všech věcí. Není to nic složitého, stačí pamatovat na pár základních pravidel. Pokud se Vám podaří je dodržet, budete možná sami překvapeni, jak lehce vše zvládnete.Už při balení pamatujte, že nebudete mít zřejmě čas veškeré krabice vybalovat najednou. Není nic horšího, než v záplavě krabic hledat tolik potřebný budík či Váš oblíbený hrnek na kávu.
 

Ukládejte věci tak, aby spolu souvisely

Už při balení se snažte do krabic ukládat věci, které spolu souvisí – např. oblečení, nádobí či hygienické potřeby. Každou takto pečlivě zabalenou krabici či tašku pečlivě a viditelně popište. Vyplatí se popsat krabice či tašky ze všech stran – předejdete tak tomu, že nápis překryjete. Stará krabice jistě snese nápis lihovým zvýrazňovačem. Na cestovní tašky či kufry, které byste neradi poškodili, můžete nalepit popsaný papír. Na každou krabici, kterou zabalíte, stručně napište, co obsahuje. Zároveň také uveďte, do jaké části nového bytu má být odnesena. Pokud se uvnitř nachází křehké věci, určitě takovou krabici viditelně a jasně označte. Každý, kdo s ní přijde do styku, bude opatrný. Předejdete tak zbytečnému poškození výrobků ze skla či porcelánu.
Systematické označování zabalených krabic
Systematické označování zabalených krabic se Vám vyplatí. Při stěhování totiž můžete Vy sami nebo stěhovací firma nosit krabice přímo do místností, kde se budou následně vybalovat. Odpadne Vám tak zbytečné přenášení z místa na místo. Všechny věci, oblečení či dokumenty, které víte, že budete brzy potřebovat, zabalte zvlášť a pečlivě je označte. Pokud se Vám pak nebude chtít hned vše vybalovat, máte jistotu, že spodní prádlo ráno zcela určitě najdete. Hodně štěstí a příjemných zážitků při stěhování!

V příštím díle Partnerské vztahy a stěhování? Jde to dohromady? Společně se Světem bydlení můžete předejít případným rozepřím, které více či méně provázejí každé stěhování.


? NAPOVEDA povinné