Čeká nás velké stěhování?


Čeká Vás stěhování? Ať už budete stěhovat jen několik věcí nebo rovnou celý byt, přečtěte si články z různých zdrojů týkající se stěhování a přípravy na něj. Poté již stěhování zvládnete zcela bez problémů.

19.5.2006 | Petr Bukač | www.mesec.cz
Za pár let budou lidé i v Česku daleko flexibilnější. Budou ochotni měnit své bydlení tak, jak se postupně budou měnit jejich životní potřeby, a také podle toho, jaké bydlení si budou moci dovolit. Díky fungujícímu realitnímu trhu a neexistující dani z převodu nemovitostí bude snadné několikrát za život byt prodat a jiný koupit nebo svou dočasnou bytovou potřebu řešit formou dostupného nájemního bydlení. Běžně se budou prodávat nemovitosti i s hypotékou.

Mladí lidé nebudou váhat si na pár let nebo jen na pár měsíců pronajmout menší byt a definitivní bydlení budou řešit až v době, kdy se usadí a založí rodinu. S růstem příjmů i počtu dětí nebudou váhat vyměnit svůj stávající byt za větší, nebo třeba rovnou za rodinný dům. Daleko snadnější a tím i běžnější bude měnit bydliště v souvislosti se změnou zaměstnání. Po ukončení kariéry nebude problém městský byt prodat a pořídit si klidné bydlení někde na venkově.

Kvalitní bydlení se pro hodně lidí stane otázkou prestiže. Cena bytu „na dobré adrese“ bude podstatně vyšší než jinde. Majetková polarizace na druhé straně způsobí, že v některých lokalitách se budou soustřeďovat sociálně slabší vrstvy obyvatel. Nejspíš se bude jednat hlavně o panelové domy na okrajích velkých měst. Podstatně vyšší než dnes bude i pohyb lidí mezi městy a venkovem, a to oběma směry. Lidé utíkající z hluku a špíny velkoměsta na venkov se budou míjet s lidmi mířícími do města za snadnějším výdělkem. Podle mého soudu nás tedy dříve či později velké stěhování nemine... Celý článek


? NAPOVEDA povinné