Pomůcky na stěhování


Stěhovací kříže a popruhy

Naši zkušení pracovníci během stěhovacích služeb a montáží využívají různé pomůcky, které jejich práci usnadní, urychlí a ještě k tomu zaručí bezpečí pro všechny Vaše věci.

Rychlejší přesun nábytku a dalších věcí umožňují rudly, stěhovací vozíky a paletové vozíky, tzv. paleťáky. Naši pracovníci tak kromě ušetřených sil šetří hlavně Vaše peníze díky času stráveném při stěhování. Pokud je třeba přestěhovat nějaká těžká břemena, jako jsou trezory, piana apod., používají naši pracovníci bavlněné stěhovací popruhy a speciální stěhovací kříže, díky kterým se váha břemene rozloží a naši stěhováci unesou i břemena o váze několika set kilogramů. Po naložení všech stěhovaných věcí do našeho stěhovacího vozidla naši pracovníci zajistí veškeré předměty proti pohybu a zabalí je do stěhovacích dek, aby nedošlo k poškrábání během cesty.

Pokud se rozhodnete stěhovat sami, můžete vybrané stěhovací pomůcky zakoupit v našem partnerském e-shopu s obalovými materiály.

Podle hodnot
Nalezeno 13 záznamů

Stěhovací popruhy (kurty)

Cena zapůjčení / 10 dnů

10,- Kč za běžný m bez DPH
12,10 Kč za běžný m s DPH

Vratná záloha:

41,- Kč za běžný m bez DPH
49,61 Kč za běžný m s DPH
Stěhovací popruhy se používají k usnadnění stěhování. Navléknou se pod stěhovaný nábytek či jiné těžké břemeno a uvážou se na stěhovací kříže. Jejich nosnost se pohybuje v řádech stovek kg, běžně 450 – 500 kg. Vyrobeny jsou z bavlny. Na stěhování půjčujeme popruhy o délce 10 m.

Stěhovací kříže

Cena zapůjčení / 10 dnů

500,- Kč za pár bez DPH
605,- Kč za pár s DPH

Vratná záloha:

2 159,- Kč za pár bez DPH
2 612,39 Kč za pár s DPH
Stěhovací kříže podstatně usnadňují stěhování těžkých a rozměrných předmětů. Díky širokým popruhům se váha předmětu přenese na celé tělo stěhováka, což umožní stěhování i velice těžkých předmětů. Stěhovací kříže musí používat vždy obě osoby, které daný předmět stěhují. Rukama pak stačí držet stěhovaný předmět v rovnováze.

Stěhovací vozíky

Při přesunu velkých kusů nábytku používáme také stěhovací vozíky, tzv. stěhovací skate. Jedná se o ploché vozíky se 4 kolečky, se kterými se velice dobře manipuluje. Vhodné jsou především tam, kde je rovný povrch, na členitější povrch je vhodnější použít spíše rudl.

Deky

Deky používáme při stěhování především k ochraně zboží během převozu. Nábytek a další předměty do dek zabalíme tak, aby nedošlo k jejich odření či jinému poškození vlivem přepravy. Kromě dek balíme nábytek předem také do stretch folie nebo bublinkové folie, nábytku tak poskytujeme maximální ochranu.

Odvíječ lepící pásky

Plastové a kovové odvíječe lepící pásky podstatně urychlují práci s lepící páskou při balení kartonových krabic. Tvarované držadlo dobře drží v ruce, takže se s odvíječem při balení dobře manipuluje. Součástí odvíječe je také kovová čepel, díky které lze pásku snadno odtrhnout.

Odvíječ stretch folie

Odvíječe stretch folie šetří při balení spoustu času a také Vaše ruce. Běžný odvíječ se skládá ze dvou shodných plastových částí, které se nasazují na oba konce stretch folie. Stretch folie se pak otáčí pouze na vnitřní části odvíječe, Vaše ruce drží odvíječ stále ve stejné poloze.

Kovové stěhovací háky

Stěhovací háky usnadňují stěhování těžkých a rozměrných břemen - ledniček, praček, stolů, skříní apod. Jsou vyrobeny z kulaté oceli průměru 14 nebo 16 mm. Tvar háku a tyče háku může být různý.

Palety

Cena zapůjčení / 10 dnů

50,- Kč za kus bez DPH
60,50 Kč za kus s DPH

Vratná záloha:

200,- Kč za kus bez DPH
242,- Kč za kus s DPH
Především při stěhování firem používáme pro snadnější manipulaci palety. K dispozici máme Euro palety i běžné palety, manipulace probíhá za použití paletových vozíků. U všech našich vozidel na stránce "Vozový park" uvádíme, kolik Euro palet se do daného vozidla vejde.

Ruční vozíky, rudly

Cena zapůjčení / 5 dnů

300,- Kč za kus bez DPH
363,- Kč za kus s DPH

Vratná záloha:

1 500,- Kč za kus bez DPH
1 815,- Kč za kus s DPH
Ruční vozíky, neboli rudly, používáme běžně k převozu těžších či rozměrných předmětů a nábytku během stěhování. S rudlem se snadno manipuluje a poslouží i při přesunu předmětů po schodech, jak směrem dolů, tak i nahoru. Ve větších vozidlech s sebou vozíme 2 rudly.

Paletový vozík

Klasický paleťák používáme k přesunu těžkých břemen umístěných na paletách mezi vozidlem a vchodem do budovy, ve které probíhá nakládka nebo vykládka. Zboží je možné na paletovém vozíku zvednout, takže nedochází k poškození důsledkem posunu předmětu po zemi. V případě stěhování skladů není nutné přeskládávat zboží z palety, díky paleťáku přemístíme kompletní palety.

Gumicuky, upínací gumy

Tzv. gumicuky používáme k upevnění předmětů ve stěhovacím vozidle během přepravy. Přichycením ke stěně vozidla se zamezí pohybu či převrhnutí předmětů a zajistí se tak bezpečný převoz. Gumicuky jsou vyrobeny z pružné gumy, na obou koncích jsou kovové háčky. Díky těm lze upínací gumy přichytit k vozidlu nebo 2 gumicuky vzájemně propojit.

Elektrická vrtačka a další nářadí na montáž nábytku a kuchyní

Při montážích nábytku a kuchyňských linek používáme vlastní kvalitní přístroje (Bosch, Stanely, Makita) a další nářadí potřebné ke kvalitnímu provedení práce. Naši pracovníci s sebou také přivezou v případě potřeby šrouby, hmoždinky atd.

Zvedací plošina

Zvedací plošina (nebo též hydraulické čelo) slouží k jednoduchému nakládání a vykládání těžkých předmětů z vozidla. Plošinu lze spustit až na zem, kde se naloží stěhované věci, následně se plošina vysune do úrovně nákladového prostoru. Během jízdy je plošina přiklopena k zadní stěně nákladového prostoru.

? NAPOVEDA povinné