Naše rady pro stěhování


Stěhovací firma Stěhování Tavočer, s. r. o., pro Vás připravila na svých stránkách praktické rady pro snadné stěhování. Doufáme, že Vám tyto rady pomohou odpovědět na otázky:

  • Jak se lépe připravit ke stěhování?
  • Jak se vyhnout možným komplikacím při stěhování?
  • Jakou si vybrat stěhovací firmu?
  • Jaký způsob stěhování je pro Vás vhodnější?
  • Co všechno musíte zařídit během stěhování?

 

Zaslat mojí nezávaznou poptávku

Existují různé možnosti stěhování. Můžete si objednat auto s řidičem, a pro výpomoc zavolat kamarády. Nebo si můžete pozvat stěhovací firmu, která Vám vše naloží, převeze a vyloží s tím, že všechno si sami zabalíte a zase vybalíte. Nebo můžete dokonce objednat "stěhování na klíč", při kterém už nemusíte nic dělat - všechno vyřídí stěhovací firma (rozmontuje a zabalí všechny věci v původním bytě, přestěhuje je, rozbalí, smontuje a instaluje nábytek). Rozdíl je v ceně. Celková cena za stěhování vždy závisí na objemu stěhovaných věcí, na vzdálenosti přepravy a na podmínkách v místech nakládky a vykládky.

Výběr způsobu stěhování je na Vás, ale v každém případě Vám chceme usnadnit stěhování a uvádíme zde rady a tipy, aby pro Vás stěhování proběhlo jako zábava.

Vyhledávání
|< < 1 2 >|
1.

Připravte seznam věcí

Zobrazit podrobnosti Skrýt podrobnosti

Připravte seznam věcí určených ke stěhování a sdělte ho dispečerovi stěhovací firmy. Ten se pokusí odhadnout cenu práce již při telefonickém pohovoru. V případě většího stěhování si domluvte osobní prohlídku technikem.

2.

Zamluvte si termín včas

Zobrazit podrobnosti Skrýt podrobnosti

Chcete-li se stěhovat o víkendu, počítejte s tím, že víkend může být již obsazený, objednávejte si proto stěhování s předstihem.
Koncem měsíce bývají termíny plně obsazené, proto doporučujeme objednat stěhování na začátek nebo střed měsíce.

3.

Objednejte dostatečný počet pracovníků

Zobrazit podrobnosti Skrýt podrobnosti

Máte-li střední množství nábytku (byt 1+1, 2+kk), objednávejte 2 pracovníky. V případě, že stěhujete větší byt, vždy lépe objednat 3 nebo 4 pracovníky. Sice za hodinu práce zaplatíte o něco víc, dohromady to však vyjde zajisté méně.

4.

Zajistěte volný příjezd pro stěhovací vozidlo

Zobrazit podrobnosti Skrýt podrobnosti
5.

Zabezpečte místo pro parkování

Zobrazit podrobnosti Skrýt podrobnosti

Zabezpečte místo pro parkování stěhovacího auta. V centru Prahy se jedná o velice důležitou věc!

6.

Informujte ostatní obyvatele domu o stěhování

Zobrazit podrobnosti Skrýt podrobnosti

Máte-li v domě výtah, doporučujeme předem upozornit, že v určený den a čas se budete stěhovat, a výtah může byt nějakou delší dobu obsazený.

7.

Začněte balit několik dní předem

Zobrazit podrobnosti Skrýt podrobnosti

Balení věcí začínejte alespoň několik dnů před stěhováním. Obaly a krabice na věci se dají zakoupit nové, popř. je možné využít rozměrově podobné krabice od banánů, se dají zdarma sehnat v některých obchodech se zeleninou a také na tržnicích. Využijte možnosti zapůjčení vhodných obalů u naší stěhovací firmy.
V tabulce uvádíme jak zabalit konkrétní předměty a jaký obalový materiál použít.

8.

Nepřetěžujte krabice

Zobrazit podrobnosti Skrýt podrobnosti

Budete-li balit věci sami, balte je tak, aby jednu krabici nebo jeden pytel unesl jeden nosič. Spodek krabice je vždy lepší zalepit lepící páskou.

9.

Vyprázdněte úložné prostory

Zobrazit podrobnosti Skrýt podrobnosti

Skříně, sedačky či postele s úložným prostorem nenechávejte plné.

10.

Co lze, to rozmontujte

Zobrazit podrobnosti Skrýt podrobnosti

Odmontujte z nábytku co se dá. Zabráníte tím možnému poškození při převozu. Všechny šrouby dávejte do sáčků, které potom označte nebo přilepte lepící páskou dovnitř baleného nábytku. Dveře skříně raději zavažte.

|< < 1 2 >|

? NAPOVEDA povinné