Prohlídka technikem ano či ne?


Čeká Vás stěhování? Ať už budete stěhovat jen několik věcí nebo rovnou celý byt, přečtěte si články z různých zdrojů týkající se stěhování a přípravy na něj. Poté již stěhování zvládnete zcela bez problémů.

18.2.2023 | |
prohlidka-technikem (160x107)
Je potřeba osobní prohlídka před stěhováním?

Je potřeba před samotným stěhováním osobní konzultace se zástupcem stěhovací společnosti?

Pokud stěhujete jen osobní věci, nebo malé množství nábytku, nemá moc smysl si zvát zástupce stěhovací společnosti. Stačí bohatě vše napsat do mailu, nebo formuláře, případně doplnit fotky a společnost Vám vypracuje cenovou nabídku.

Ovšem stěhujete-li větší množství věci, například velká 2+1, či byt 3+1 a víc je dobré si tuto otázku položit.

Práce technika

Prohlídka technikem není jen o tom, že k Vám přijde chlapík domů a podívá se co vše máte. Samotná práce technika už začíná ještě před příchodem k Vám do bytu.

První co technik udělá ještě než u Vás zazvoní je prohlídka okolí domu. Zjišťuje jak je to s parkovacím místem, jak daleko je vchod do domu a kde může stěhovací vozidlo parkovat.

Ještě než k Vám přijde do bytu si technik prohlíží j jak je stavěný dům. Jak široké je schodiště i to zda je jednodílné nebo dvoudílné. Také se zaměřuje jak velký je výtah a co vše se do něj dá naložit.

V neposlední řadě si technik ještě prohlédne rohy chodeb, zda bude problém se vytočit nebo ne.

Samotná návštěva technika u Vás doma

Jakmile má technik veškeré informace o domu a jeho okolí začíná prohlídka u Vás doma. První na co se technik u Vás zaměří je nábytek. Správný technik by si měl dělat seznam nábytku aby věděl jakou velikost vozidla vybrat. S technikem pak budete konzultovat co s větším nábytkem, který neprojde dveřmi, nebo se případně nevytočí v bytě. Tento nábytek se musí demontovat a s technikem se domluvíte zda si ho demontujete sami před stěhováním, nebo to necháte na stěhovací partě. Jedná se přívážně o manželské postele, velké šatní skříně, ale i třeba moderní obávací stěny, které jsou přivrtány ke zdi. Další věc kterou s Vámi bude tehcnik řešit je balení. Doporučujeme nechat si od stěhovací firmy zabalit veškerý nábytek, přeci jenom jsou to profesionálové a vědí jak co obalit aby se nepoškodil. Otázkou pak zůstává obsah všech skříní, poliček, komod atd... zde už je na Vás jak se rozhodnete. Jednou možností je tzv. stěhování "na klíč", které zahrnuje kompletní zabalení všech věcí které máte k dispozici a případné i vybalení na nové adrese kam se stěhujete. Pokud ovšem nechcete aby se Vám někdo hrabal ve věcech, zabalíte si vše sami ještě před stěhováním do krabic. V dnešní době už všechny stěhovací společnosti nabízejí svým klientům zapůjčení krabic a obalového materiálu aby jste nemuseli lítat po krámech a schánět staré kabice. S technikem se domluvíte kolik krabic je potřeba a zda si pro ně osobně přijede na firmu, nebo si je v domluvený den a čas necháte dopravit až k sobě domů.

Vypracování cenové nabídky

V momentě kdy s technikem proberete vešekeré Vaše možnosti, přání nebo obavy Vám technik většinou na místě vypracuje cenovou nabídku určenou přímo Vám na míru podle toho jak jste se s ním domluvili. Většina techniků sebou nosí formulář, kde zaznamenávají vše na čem jste se s ní dohodli.

Konec osobní konzultace

Nemusíte technikovy hned na místě potvrzovat objednávku. Cenové nabídky nemají dobu trvanlivosti a je platná dlouhodobě. Máte čas na rozmyšlenou, případně pak na změny. Pokud uskutečníte prohlídku s velkým časovým předstihem jistě se pak za tu dobu může něco změnit. Přibudou další věci na stěhování, nebo naopak ubudou. V tomto případě pak stačí zavolat technikovy, nebo na stěhovací společnost a konzultovat změny a nechat si aktualizovat cenovou nabídku.


? NAPOVEDA povinné