Stěhování v zimě


Čeká Vás stěhování? Ať už budete stěhovat jen několik věcí nebo rovnou celý byt, přečtěte si články z různých zdrojů týkající se stěhování a přípravy na něj. Poté již stěhování zvládnete zcela bez problémů.

3.2.2023 | Stěhování Tavočer s.r.o. |
stehovani v zime 5 (160x90)
Co když se musím stěhovat v zimě?

Prakticky každý z nás se musel někdy stěhovat. Jsou lehká stěhování, ale i ta težší. Většina lidí volí stěhování spíše když je venku teplo. Ideálně na jaře, či v létě, ovšem jsou situace, které vás donutí se přestěhovat i v době ve které vyloženě nechcete. Tím obdobím je zima, počasí pod psa, venku sníh, mráz, teplota okolo nuly a v tom horším případě i sněží. Aby toho nebylo málo, tak stěhujete celou domácnost 4kk nebo rodinný domek.

Čím začít před stěhováním

Prvním krokem než se začneme připravovat fyzicky na stěhování tj. balit, bychom si měli zjistit kterou stěhovací společnost oslovíme. Na internetu je spousta firem které nabízejí stěhování. Hledejte podle referencí aby jste měli přehled o tom jaké jsou zkušenosti ostatních lidí před vámi. Druhý důležitý prvek je servis dané společnosti, stěhování dneska už není jen o tom, že přijedou chlapíci s autem, odnosí věci a je to. Pokud stěhujete větší domácnost je daleko lepší když společnost nabízí osobní konzultaci přímo u vás doma. Zástupce společnosti projde byt a vy se s ním přímo domluvíte co je potřeba udělat, co uděláty vy osobně a co přenecháte společnosti. Stěhovací společnost by měla nabízet krabice na balení, přeci jenom jich bude potřeba větší množství a kde je budete hledat a hlavně co snima po stěhování? Některé společnosti nabízejí zapůjčení krabic, takže až budete mít vše vybalené, jim krabice prostě vrátíte.

Balení

Balením začíná každé stěhování, máte doma krabice a můžete začít balit. Jako první začněte balit věci, které zrovna moc nepoužíváte. Krabice plníme tak abychom je sami uzvedli a dáváme pozor aby se dno krabice příliš neprohíbalo. Doma si vyberte místo kde budete už zabalené krabice hromadit. Vyberte místo které je velké, přeci jen krabic je hodně, ale zároveň takové aby vám nepřekáželo. Máte doma hodně knížek? Nejčastější chyba při balení knížek je, že majitel zabalí knížky až na okraj krabice. Ono se to nezdá, ale knížky poměrně dost váží a hrozí vysoké riziko, že až stěhováci ponesou krabici, tak jim zespoda praskne a všechny knížky skončí na zemi. Knížky zabalte do krabice jen maximálně do půlky a zbytek volného prostoru vyplňte něčím lehkým, například oblečením. Zabalení kuchyně je větší oříšek. V kuchyni je spousta předmětů k zabalení. Skleničky, talíře, mysky, a podobně věci musíte balit jednotlivě. každou skleničku či talíř napřed zabalte do novin, nebo ideálně do bublinkové folie a až potom vkládejte do krabice.

Nábytek demontovat ano či ne?

Většina nábytku se demontovat nemusí. Základní pravidlo je, aby skříň prošla futrem a mohla se na chodbách vytočit. Sedačka do tvoru L se musí rozdělat na dvě části. Manželská postel také určitě neprojde v celku a musí se rozebrat. Větší skříně se už musí rozebrat pokud neprojdou dveřmi. Pokud jste měli doma zástupce od stěhovací společnosti určitě se s ním domluvte zda větší kusy si budete demontovat sami, nebo zda to necháte na pracovních.

Mám zabalit skříně, komody?

Nábytek, který projde z bytu nemusíte již rozebírat. Vyndejte ze skříní všechny poličky, případně šatní tyč na ramínka. Skříně, komody, psací stoly atd. nechte na stěhovací partě ať je zabalí do fixační folie. Jednak tím zabráníte poškrábání při přenosu a taktéž si tím stěhováci zajistí aby se jim při manipulaci neotevírali dveře, nebo nevyjížděli šuplíky.

Elektronika

Lehkou elektroniku, jako je mikrovlnka, noční lampa, toastovač a další stačí zabalit do fixační folie. Monitory, televize pokud nemáte originální krabici s výplní nechte raději na stěhovácích. Pracovník zabalí monitor napřed do bublinkové folie a tu ještě zajistí fixační folii, aby se obrazovce během manipulace nic nestalo.

Příjezd stěhovací služby

Pokud je to možné uvolněte prostor pro stěhovací vozidlo co nejblíže ke vchodu do bytu či rodinného domu, čím blíže bude moct vozidlo stát tím je to lepší. Protože jsme se na začátku bavili o tom, že stěhovat v zimě nikdo dobrovolně nechce, snažte se aby chodník byl pro stěhování uklizený, není nic horšího než když stěhovák odnáší Váš předmět a uklouzne před vozidlem po namrzlém chodníku. Nejen že zničí váš předmět, ale sám si u toho ublíží a může se stát, že nebude moc pokračovat v další práci a stěhování se tím zkomplikuje. Stěhovákům nemusíte při manipulaci nijak asistovat, přeci jenom mají v tom daleko větší praxi a sami už dobře vědí co mají dělat.

Odjezd ze staré adresy

Určitě se do původního bytu ještě několikrát vrátíte. Než stěhovací vůz odjede, projděte celý původní domov, jestli někde něco nezůstalo co stěhovácí nevzali.

Příjezd na novou adresu

Až budete na nová adrese, začnou stěhováci vykládat a vynášet věci do nového domova. Máte na výběr dva způsoby vykládky. První je, že vám stěhováci nanosí věci do bytu na jedno místo a po jejich odchodu si vše sami rozmístíte podle svých představ. Druhý způsob je, že vám stěhováci již rovnou nábytek rozestaví do místnosti na místo kde si ho přejete mít. U demontovaných věcí se rozhodněte, zda budete chtít opětovné smontování, nebo si věci smontujete sami.

Stěhování v zimě


? NAPOVEDA povinné