Kdy je nejlepší se stěhovat?


Čeká Vás stěhování? Ať už budete stěhovat jen několik věcí nebo rovnou celý byt, přečtěte si články z různých zdrojů týkající se stěhování a přípravy na něj. Poté již stěhování zvládnete zcela bez problémů.

25.11.2013 | TAVOČER |
Říká se, že je lepší vyhořet než se stěhovat… Pokud naplánujete stěhování na vhodnou dobu, tak určitě vyhořet nebudete chtít. Poradíme Vám, které dny v roce jsou nejvýhodnější na stěhování a proč právě ty.

Který den v týdnu se nejvíc stěhuje?

Nejvíc lidé objednávají stěhování na pátek nebo na sobotu. Lidé si berou v pátek dovolenou, aby se mohli přes víkend zabydlet. Ti, kteří si dovolenou nemohou vzít, tak stěhují v sobotu, aby měli neděli na zabydlení. Firma TAVOČER s.r.o. nabízí svým klientům stejnou cenu stěhování jak v týdnu, tak i o víkendu, či ve státní svátek.

 

Které dny v měsíci jsou nejžádanější?

Pravidlem bývá, že nejvíce se lidé stěhují na konci měsíce. Je to z důvodu končících podnájemních smluv a stěhování do jiného podnájmu. Většina lidí se snaží stěhování odkládat až na poslední den v měsíci. Spousta lidí se chce ale vyhnout „návalu“ na poslední chvíli a tak plánuje stěhování minimálně několik dní před koncem měsíce. Zpravidla to největší stěhování je poslední týden v měsíci. Nejlepší kombinací je pak pátek, či sobota posledního dne v měsíci.

 

Který měsíc v roce je nejvytíženější?

Spousta lidí plánuje své stěhování na konec prosince. Z důvodů ročních nájemních smluv. Dalšími nejžádanějšími měsíci jsou tzv. „letní“ měsíce. A to od července do září. V měsících červenec a srpen jsou to nejčastěji rodiny s dětmi, co se stěhují. Je to hlavně z důvodů letních prázdnin pro děti. Ke konci srpna k nim přibudou studenti na středních školách, kteří se stěhují za školou. V září se většinou stěhují vysokoškoláci za studiem. Většina vysokoškoláků si sebou bere jen pár věcí, kufry, nebo menší skříňky, TV atd.

 

Poslední rada na závěr:

Pokud plánujete stěhování v jakýkoliv den, nejlepší hodinu, kterou si vybrat je hned od rána okolo 8:00 hod. Vaše domácnost bude tak první na seznamu stěhovací party a máte tak 100% zajištěný přesný dojezd stěhováků k Vám. Pokud plánujete stěhování na odpolední či večerní hodinu, musíte v duchu počítat s dopravní situací. A hlavně s tím, že stěhování, která jsou před Vámi, se můžou bohužel protáhnout z jakéhokoliv důvodu…

Spočítat cenu stěhování


? NAPOVEDA povinné