Stěhování 2. díl: Stěhujeme se!


Čeká Vás stěhování? Ať už budete stěhovat jen několik věcí nebo rovnou celý byt, přečtěte si články z různých zdrojů týkající se stěhování a přípravy na něj. Poté již stěhování zvládnete zcela bez problémů.

5.2.2009 | | www.svet-bydleni.cz
Nastal ten den, na který jste se tak dlouho připravovali? Stěhujete se? Svět bydlení Vám přináší několik praktických rad, jak stěhování zvládnout co nejlépe a pokud možno bez zbytečného chaosu.

Nastal den, na který jste se tak dlouho připravovali? Stěhujete se? Svět bydlení Vám přináší několik praktických rad, jak stěhování zvládnout co nejlépe a pokud možno bez zbytečného chaosu.

Stěhování dobře naplánujte

Stěhování malého bytu i velkého domu může být hračka, pokud máte vše dobře promyšlené a připravené. Nejdůležitější věcí je rozhodnout se, zda zvládnete stěhování vlastními silami, či zda využijete stěhovací služby. Vše má své pro i proti.

Stěhování svépomocí

Pokud máte pocit, že byste mohli zvládnout stěhování bez cizí pomoci, čeká na Vás náročný úkol. V takovém případě je nutné se na stěhování velice důkladně předem připravit. Určitě budete potřebovat zásoby nejrůznějších krabic, přepravek, igelitů, fólií pro přepravu křehkých věcí apod. Každý, kdo tento způsob stěhování někdy prožil, ví, jaké dobrodružství může přinést shánění obyčejné kartónové krabice. Pokud si zrovna nechcete tyto krabice kupovat, musíte se smířit s trpělivým obcházením obchodních domů a samoobsluh. Velice oblíbené krabice od banánů však bývají téměř podpultovým zbožím. A to nejenom proto, že se ve Vaší čtvrti stěhuje také někdo další a přišel si pro krabici pár minut před Vámi, ale prostě proto, že dnešní obchodní domy prázdné krabice lisují a třídí pro následnou recyklaci.

Tento způsob stěhování má však také své pozitivní stránky. Veškeré své věci máte po celou dobu stěhování neustále pod kontrolou a navíc ušetříte. Služeb specializované firmy nemusíte využívat ani v případě, že stěhujete objemnější kusy nábytku. Zkuste požádat o pomoc členy Vaší rodiny, kamarády či známé, jistě Vám rádi pomohou.

Stěhování s profesionální stěhovací službou

V případě, že stěhujete větší byt či dům, jistě se neobejdete bez pomoci profesionální stěhovací služby. Jde o velice rychlý a efektivní způsob stěhování. Z nabízených služeb těchto firem si můžete vybrat pouhý odvoz zabalených věcí či kompletní servis včetně zabalení celé domácnosti. Stěhovací služby jsou velice flexibilní. Pokud nemáte své věci do čeho zabalit, týden před stěhováním Vám firma zapůjčí vše potřebné. V případě, že nevíte kudy kam a na zabalování nemáte ani pomyšlení, firma vše v den stěhování zabalí sama. Stěhovací služby využívají velice efektivní způsoby přepravy. Například v případě přepravy zásuvek nemusíte vyndávat žádné věci, které jsou v nich uložené. Firma plné zásuvky zafixuje speciální fólií a věci tak putují spolu se zásuvkou. Vybalování věcí v takovém případě samozřejmě odpadá.

Jak vše přestěhovat bezpečně a nic nepoškodit

Také velké kusy nábytku nejsou pro stěhovací firmy žádný problém. Pár silných stěhováků si poradí i s tou nejtěžší skříní. Stěhovací firmy dnes také běžně garantují bezpečný převoz všech Vašich věcí. Speciální pásy uvnitř stěhovacího vozu zajistí, že vše zůstane na svém místě i v té nejostřejší zatáčce. Tyto firmy vycházejí vstříc svým klientům také po přestěhování. Pokud se Vám nechce hned vybalovat věci ze zapůjčených krabic, abyste je vrátili, můžete si je na místě zakoupit. Své věci si tak můžete vybalit, až budete mít více času nebo lepší náladu. Cena i kvalita služeb stěhovacích firem se liší. Obecně vyjde takové stěhování na zhruba 2 tis. Kč. V tomto případě dejte na doporučení. Poptejte se svých známých či kolegů v práci, rádi Vám předají své zkušenosti i dobré rady.

V příštím díle seriálu o stěhování: V novém bytě. Přestěhovali jste se a jste zahlceni záplavou různých krabic, tašek a bedýnek? Nezoufejte, poradíme Vám, jak takové případy řešit a jak předejít chaosu.


? NAPOVEDA povinné