Co vlastně potřebuje stěhovák k práci?


Čeká Vás stěhování? Ať už budete stěhovat jen několik věcí nebo rovnou celý byt, přečtěte si články z různých zdrojů týkající se stěhování a přípravy na něj. Poté již stěhování zvládnete zcela bez problémů.

9.2.2023 | |
20new_3 (103x120)
Vybavení stěhovacího vozidla

Zajímalo Vás někdy jak vlastně vypadá vybavení stěhovacího vozidla? Co všechno sebou posádka vozí a k čemu to slouží?

Podíváme se nyní na to, co všechno je ve stěhovacím vozidle a k čemu to slouží.

Stěhovací popruhy

Stěhovací popruhy jsou asi nejzákladnější vybavení každého stěhováka. Usnadňují stěhovákům práci při těžších břemenech, jako je třeba skříň. Popruh se podvleče pod předmět a stěhovák tak rozloží celou váhu.

Stěhovací kříže

Stěhovací kříže jsou součástí popruhů. Musí být vždy dvoje (pro každého stěhováka jedny). Kříže si stěhovák nasadí na tělo a připevní popruhy. Kříže slouží stěhovákům pro snadnější manipulaci s těžkým předmětem. Pomocí křížu se totiž rozloží celková váha na tělo stěhováka.

Ruční vozík, rudl

Asi nejpoužívanější nástroj u všech stěhovacích prací. Každé vozidlo je vybaveno minimálně jedním až dvěma rudly. Posádka je používá pro přepravu menších, ale stále objemných věcí jako jsou komody, krabice a další předměty

Stěhovací vozík

Jedná se vlastně o prkno na kolečkách (podobné skateboardu). Využívá se jako podpora rudlu na dlouhé a rovné cestě při donášce k vozidlu. Vozík slouží k donášce většího počtu menších předmětů jako jsou krabice, židle atd...

Gumicuky

Každé stěhovací vozidlo je uvnitř vybaveno úchytným zařízením. Všechny předměty naložený do vozidla se musí před jízdou upevnit aby necestovali během jízdy. Standartně se používají gumicuky, které jistě znáte z osobního vozidla. Gumicuk se zachytí na úchytném zařízené vozidla a zabezpečí tak předměty.

Papírová krabice

Posádka sebou vozí i menší počet papírovcýh krabic na stěhování. Né vždy má klient všechno zabalené a tak se hodí když posádka použije vlastní krabic, které klientovy zapůjčí. Pomocí krabic může také posádka například "obložit" výtah, aby se neponičil při stěhování, většinou se tato akce provádí v případě menších výtahů.

Lepící páska

Co by to bylo za posádku pokud má krabice a nemá nic čím je u klienta zalepí. Lepící pásku si tak posádka vozí právě k tomuto účelu.

Fixační folie

Jedna z nejvíc používaných věcí z obalového materiálu. Slouží k obalení například skříní aby se nepoškrábala, případně aby při donášce k vozidlu se najednou neotevřeli dveře. To samé platí i pro komody, psacé stoly, aby nezačali vyjíždět šuplíky. Posádka používá fixační folii také na zabalení a ochranu například matrace, gauče a dalších předmětů.

Bublinková folie

Bublinkovou folii používá posádka na zabalení například televize, monitorů, bez originálního obalu. Také se používá na zabalení skla, porcelánu, keramiky atd.


? NAPOVEDA povinné