Stěhování 4. díl: Partnerské vztahy a stěhování. Jde to dohromady?


Čeká Vás stěhování? Ať už budete stěhovat jen několik věcí nebo rovnou celý byt, přečtěte si články z různých zdrojů týkající se stěhování a přípravy na něj. Poté již stěhování zvládnete zcela bez problémů.

28.2.2009 | | www.svet-bydleni.cz
Stěhování a zařizování nového bytu jsou velice příjemné činnosti. Často se však neobejdou bez partnerských rozepří a neshod. Obrňte se trpělivostí a nenechejte se rozladit názorovým nesouladem s Vaším partnerem.

Svět bydlení společně s Vámi v minulých dílech tohoto seriálu prošel slasti i strasti stěhování a věcí s ním souvisejících. Zachování harmonie v partnerském vztahu i v tak vypjatém období, jakým stěhování bezesporu je, je velice důležité. Poradíme Vám, jak na to!

Znáte to, při stěhování Váš partner omylem rozbije Vaši oblíbenou vázu, pro kterou jste již měli v novém bytě vybrané krásné místo, kde by se obzvlášť vyjímala. A ten úžasný starožitný stolek, který jste chtěli mít v hale, chce Váš partner mít ve své pracovně. Co s tím? Neztrácejte nervy!

Abyste neměli stěhování zkažené nepříjemnými třenicemi, jednoduše jim předejděte. Ideální je, vše si dobře a včas rozvrhnout. Odpadne tak chaotické zařizování na poslední chvíli. Při včasném plánování jistě s partnerem najdete spoustu prostoru si navzájem sdělit své představy o zařízení a vybavení bytu.

Pokud se nemůžete shodnout na typu nábytku či odstínu výmalby, nespěchejte. Nemusíte se přece rozhodovat hned. Nechejte problém uležet. Třeba se Vám podaří partnera přesvědčit o Vašem nápadu nebo naopak překvapí on Vás, jaké geniální řešení vymyslel. Komunikaci skutečně nepodceňujte. Je možné, že si oba přejete to samé, jenom to říkáte každý svými slovy.

Pokud jde o napětí kolem stěhování, je důležité vyvarovat se chaosu. Snažte se balit postupně a v klidu. Pojměte to celé jako zábavu či ideálně společně strávený čas. Kdy příště se zase budete tak urputně oba soustředit na tu samou věc? Také proces stěhování a vybalování by neměl probíhat pod zbytečným časovým tlakem.

Udělejte si realistický časový plán a snažte se jej dodržet. Nespěchejte, užívejte si to. Předem se psychicky připravte na případné „ztráty“. Může se stát, že se něco při stěhování poškodí či ztratí. To k tomu zkrátka patří. Úsměv a nadhled Vám zcela jistě pomohou náročné stěhování zvládnout s dobrou náladou.


? NAPOVEDA povinné