Jak zabránit poškození nábytku během stěhování


Čeká Vás stěhování? Ať už budete stěhovat jen několik věcí nebo rovnou celý byt, přečtěte si články z různých zdrojů týkající se stěhování a přípravy na něj. Poté již stěhování zvládnete zcela bez problémů.

15.6.2017 | TAVOČER s.r.o. |
Čeká vás stěhování a máte strach o svůj nábytek? Sežeňte si správné obaly a můžete být v klidu.

Ať už se stěhujete svépomocí nebo využijete služeb stěhovací firmy, většinou si svůj nábytek musíte zabalit sami. A to co nejlépe, aby se nepoškodil. Je potřeba zabránit poškrábání, odření nábytku či otlučení rohů nábytku. K tomu se dají sehnat speciální obalové materiály a pomůcky ke stěhování. Velmi širokou nabídku najdete v našem specializovaném e-shopu www.obalove-materialy.cz.

 

Bublinková fólie a stretch fólie

Bublinková fólie díky svým bublinkám účinně chrání nábytek proti nárazům a vnějšímu poškození. Stretch fólie zase nábytek zafixuje a vytvoří z něj jedno těleso, se kterým se může manipulovat bez obav, že by z něj něco vypadlo (šuplík, otevření skříně, polička apod.).

 

Deky a přikrývky

Při stěhování nábytku se hodí také hrubší deky a přikrývky. Používají se hlavně při převozu nábytku ve stěhovacím autě. Podložením jednotlivých kusů nábytku můžete jednoduše zabránit jeho poničení a poškrábání při manipulaci a samotném převozu ve vozidle. Deky se hodí i k přemisťování těžších předmětů po citlivých podlahách.

 

Kartonové ochranné rohy a hrany

Ochranné rohy a hrany se hodí při stěhování skleněných stolů a vůbec nábytku, který má ostré a křehké hrany.  Nejčastěji se vyrábějí z několika vrstev lepenky. Samotná vlnitá lepenka se také používá k podložení nábytku při přepravě ve stěhovacím autě (stejně jako deky).

 

Stěhovací pomůcky

Stěhovací pomůcky vám pomohou nábytek lépe chytit a snížíte tak riziko, že by vám třeba během stěhování spadl na zem a poškodil se. Mezi tyto stěhovací pomůcky patří stěhovací popruhy a kříže, stěhovací háky, stěhovací kolečka, upínací popruhy a další pomůcky.

 

Chcete-li mít jistotu, že se při stěhování nic nepoškodí, pozvěte si profesionální stěhovací firmu. Ta pak ručí za to, že bude vše přestěhováno v pořádku.


? NAPOVEDA povinné