Jak se přestěhovat bez velké dřiny a zbytečných nákladů


Čeká Vás stěhování? Ať už budete stěhovat jen několik věcí nebo rovnou celý byt, přečtěte si články z různých zdrojů týkající se stěhování a přípravy na něj. Poté již stěhování zvládnete zcela bez problémů.

10.12.2013 | TAVOČER |
Stěhování do nového bydliště je téměř vždy spojeno významnou životní událostí. Nepříjemnou, jako je rozchod či rozvod, ale také o mnohem veselejší odchod z rodinného zázemí nebo koupě vysněného rodinného domu. Ale ať už je Váš důvod ke stěhování jakýkoli, měli byste se na něj důkladně připravit. Celá akce se totiž každému, který si ji ještě neprošel, zdá mnohem snazší, než opravdu je.

Stěhování do plně vybaveného bytu

Nesnadnější je samozřejmě stěhování do již plně vybaveného podnájmu nebo bytu přítele či přítelkyně. Jde tedy o stěhování osobních věcí, drobných kusů nábytku, elektroniky.  Pokud svém současném domově, zabydleném pokoji o velikosti kolem 20m3 rozhlédnete, možná nabudete dojmu, že toho příliš nemáte, ovšem jakmile začnete balit, rázem dojdete k opačnému závěru.


Proto se na začátku raději zastavte a posuďte, máte-li dostatek krabic, přepravek a obalových materiálů. Chcete-li mít své věci nepoškozené a funkční, posuďte, jestli jste schopní své věci zabalit, uložit do svého vozu a bezpečně je převézt. Pokud jste časově vytížení, nepraktičtí nebo Vás bolí záda připravte jen své oblečení a osobní věci do krabic a na zbytek pozvěte stěhovací službu. Cena těchto drobných stěhování není vysoká a ušetří spoustu času.

 

Stěhování plně vybavené domácnosti do nového bytu či domu

Stěhujete-li se do zbrusu nového bytu nebo domu, který je kromě kuchyňské linky naprosto prázdný je situace naprosto jiná. Pokud nemáte k dispozici skříňový vůz a několik statných kamarádů, jedná se o úkol téměř nemožný. V tomhle případě je vždy nejlepší hledat kompromis v nasazení svých možností a služeb stěhováků. Kompromis mezi náklady a časem nad stěhováním stráveným.

Jde o přemístění všech věcí, které denně užíváte, máte uskladněny ve skříních a komorách a sklepích, nábytek, spotřebiče, věci které postupně nakupujete v průběhu několika let. V dnešní době funguje servis stěhovacích služeb na trhu již docela spolehlivě. Jednou ze služeb je bezplatná návštěva technika, který Vám, pokud se jedná o kvalitní službu, vypracuje na místě nabídku s rozkladem ceny. Tato služba je velice důležitá. Pomůže Vám totiž s optimalizací nákladů. Vyberte si pouze ty položky nabídky, které nejste schopni udělat sami nebo jen s velkou námahou.

Balení osobních věcí si zajistěte sami. Nejde o fyzicky náročnou práci a věci uložíte systémem, který je Vám vlastní urychlí vybalování. Tato služba je také relativně časově náročná a tudíž drahá. Naopak balení spotřebičů, nábytku, a manipulaci s těmito ne zcela lehkými předměty nechte na stěhovácích. Ušetříte si nejen zdraví, ale i riziko poškození Vašich věcí.

A pokud se přesto něco přihodí, stěhováci jsou pro tyto případy pojištění. Prostě se na chvíli zastavte a přes všech ten zmatek zamyslete nad tím, co opravdu potřebujete a co zvládnete sami. Opravdu se to vyplatí.


? NAPOVEDA povinné