Stěhování obrazů a starožitností


Stěhování obrazů a dalších cenností patří prakticky ke každému stěhování a vyžaduje nejvyšší opatrnost. Nezbytné je použití kvalitních obalových materiálů, aby nedošlo k poškození.

Zaslat poptávku na stěhování obrazů

Při stěhování obrazů, stěhování soch a dalších starožitností je třeba zabalit celé dílo do několika vrstev bublinkové folie. Zvláště je třeba se zaměřit na rohy a další místa, která jsou náchylná k poškození. Pro větší vyztužení používáme vlnitou lepenku nebo karton. Takto obalené dílo následně vložíme do pevné kartonové krabice vyplněné speciálním polystyrenovým materiálem, který chrání při otřesech během manipulace i převozu. Pokud s věcmi při stěhování manipuluje více lidí, krabice se označí nápisem křehké nebo lepící páskou s výrazným potiskem „Fragile“.

Po naložení do stěhovacího vozidla naši pracovníci takové balíky upevní ke stěnám pomocí popruhů, aby nemohlo dojít k posunu během jízdy. Ještě před stěhováním doporučujeme, abyste si nechali cennější díla ocenit kvalifikovaným znalcem. Následně je možné navýšit částku, na kterou jsme pro tyto případy pojištěni (běžně na částku 5 milionů korun).

Při stěhování soch a obrazů velkých rozměrů je třeba na stěhování připravit speciální dřevěnou konstrukci, která zaručí bezpečnost při manipulaci. Proto vždy doporučujeme návštěvu našeho technika, který si prohlédne stěhované věci a přilehlé prostory, kterými se bude stěhovat.

Našim zákazníkům vždy doporučujeme, aby při stěhování dražších předmětů a starožitností byli přítomni u balení a nákladky, aby případně mohli instruovat naše pracovníky, aby bylo vše řádně zabaleno.

 


? NAPOVEDA povinné