Stěhování křehkých předmětů


Prakticky při každém stěhování se najdou věci, které jsou hodně náchylné k poškození během přepravy - křehké předměty ze skla, porcelánu apod. Často se jedná o drahé věci, které samozřejmě nikdo nechce zbytečně poškodit. Mnohokrát jsou takové věci nenahraditelné, mají například svou rodinnou historii.

Poškození lze předejít důkladným zabalením do vhodných obalových materiálů. Pokud chcete mít jistotu, že jsou křehké předměty dobře zabalené, nechte balení na našich pracovnících.

Zaslat poptávku na stěhování křehkých předmětů

Stěhování akvária

Stěhování akvária je komplikované. Příprava obnáší několik úkonů – vylovit rybičky, vytahat rostliny a vše umístit do přepravních pytlíků, poté do přepravního boxu pro transport. Odsátí vody do kanystrů, vybrání a proprání štěrku, demontáž a čištění techniky, balení, odvoz na místo určení. Tam zase vše dát dohromady tak, aby se daly do akvária co nejdříve nasadit ryby a vše se zaběhlo do starých kolejí.

Proto musí být vše připraveno již před stěhováním. Vyprázdněné akvárium bezpečně zabalíme, protože i sebemenší náraz jej může nenávratně poškodit.

Při stěhování akvária je nejlepší jej obložit polystyrenem a následně jej stáhnout fixační fólií. Pokud není polystyren k dispozici, je možné použít bublinkovou folii a obalit akvárium několika vrstvami. Pro další zvýšení bezpečnosti obalu lze použít jako další vrstvu také vlnitou lepenku nebo karton.

Stěhování skla

Při stěhování skla nutná nejvyšší opatrnost. Skla je třeba opatrně vyjmout z vodících lišt. Každé sklo se zabalí zvlášť. Zabalená skla je nejlepší následně zafixovat k sobě. Skleněné tabule se musí stěhovat pomocí speciální konstrukce.  kam se skla uloží a během transportu nedojde k poškození. Pokud není tato kontrukce k dispozici, lze to vyřešit několika vrstvami bublinkové folie a vlnitou lepenkou nebo kartonem.

Stěhování vitrín

Stěhování vitrín se provádí stejně jako při stěhování nábytku. Vitríny je třeba předem vyprázdnit a případně vyndat poličky. Vitrínu je třeba pečlivě zabalit a tím zabezpečit proti otevření při manipulaci. Všechny skleněné části vitríny je třeba demontovat a jednotlivě zabalit do bublinkové folie. Naši pracovníci je poté do vozidla naskládají tak, aby se nepoškodily ani během jízdy.

Stěhování křehkých předmětů

Obecně je stěhování křehkých předmětů možné pouze po velice pečlivém zabalení. Větší křehké předměty balíme zvlášť do bublinkové fólie a fixační fólie. Pro zvýšení lze balení zpevnit vlnitou lepenkou nebo kartonem. Menší předměty lze po zabalení ukládat do stěhovacích krabic.

Balení zrcadla do bublinkové folie

V každém případě je nutné všechny křehké předměty při stěhování řádně označit, aby bylo na první pohled jasné, že se s tímto předmětem musí zacházet nanejvýš opatrně. Jednou z možností je popsání balíku fixou s označením "křehké" nebo "sklo". Druhou, podstatně výraznější variantou, je použití speciálních lepících pásek, které nesou přímo na sobě potisk "křehké". Každý, kdo s takto označeným předmětem manipuluje, tak okamžitě ví, že je třeba být opatrný.

Stěhování květin

Květiny jsou běžnou součástí každé domácnosti, kanceláře a obchodu a bezesporu patří mezi křehké předměty. Jsou našimi tichými společníky, kteří nám dodávají pohodu a energii. Proto je naším cílem, aby právě ty vaše květiny při stěhování neutrpěly a do nového bydliště, či do nového sídla Vaší společnosti, dorazily v nejlepší kondici.

Při lokálním stěhování je nejdůležitější kvalitní zafixování rostlin ve vozidle, aby nedošlo k jejich převržení či jinému mechanickému poškození. K tomu používáme speciální stěhovací plastové přepravky, do kterých se vkládají květiny i s květináči. Zemina v květináči je fixována folií, která je  přes ni přetažena. Celá přepravka je uchycena ke straně ložné plochy a zaručuje stabilitu při jízdě.

V měsících s teplotně nižšími průměry a zejména v teplotách pod nulou je důležité použití obalů na květiny z bublinkové folie. Tyto obaly chrání rostliny nejen před mechanickým poškozením, ale zejména slouží jako tepelná izolace. Vrstvením bublinkové folie můžeme jednoduše zvýšit funkčnost a zabránit teplotním šokům i v opravdu chladném počasí, které květinám rozhodně neprospívají. Kvalitní zabalení a použití správných obalových materiálů je naše záruka bezpečí Vašich květin.

Pokud zvažujete přesazení rostlin, nechte to raději až na dobu po stěhování. Rostlina bude při převozu ve stabilní, usazené zemině. Pokud byste rostlinu přesadili před stěhováním, bude v nestabilní nakypřené půdě, na kterou si teprve bude zvykat, navíc bude přemisťována do nového prostředí.

Obal na rostliny


? NAPOVEDA povinné