Stěhování nábytku


Náročnost stěhování nábytku závisí na materiálu nábytku, jeho rozměrům a váze. Vliv mají samozřejmě také prostory, skrze které se nábytek stěhuje. Nábytek předem vyprázdníme a vyndáme poličky. Skříňky pečlivě zabalíme a zabezpečíme proti otevření při přenášení nebo transportu. Všechen nábytek při stěhování balíme minimálně do stretch folie, aby nedošlo k zašpinění nebo poškrábání během přepravy. Používáme ale také další obalové materiály.

 

Spočítat cenu stěhování nábytku

Stěhování skříní

Skříně předem vyprázdníme, vyndáme poličky a šuplíky. Ty stěhujeme zabalené zvlášť. Velké skříně před zabalením a naložením demontujeme, po vyložení je opět smontujeme. Skříně pečlivě balíme do stretch folie a popř. i bublinkové folie. Nezbytné je také zabezpečení dveří skříně proti otevření při přenášení, nebo transportu. Takto zabaleným skříně jsou dobře chráněné proti poškození.

 

Stěhování nábytku

Stěhování postele

Postele s úložným prostorem vždy předem vyprázdníme. Větší postele (dvojlůžka) před zabalením demontujeme, na místě vykládky jsou pak znovu smontovány. Jednotlivé části postele balíme zvlášť. Rám postele do stretch folie, popř. i do bublinkové folie. Rošt a matrace balíme do stretch folie. Zabalené postele a jejich části jsou po zabalení chráněné proti špíně a jinému poškození během transportu.

 

Stěhování gauče

U gaučů záleží na jejich velikosti. Velké gauče (rozkládací apod.) demontujeme a jednotlivé kusy zabalíme do stretch folie. K balení gaučů se dá použít také vlnitá lepenka, která je odolnější proti protržení. Úložný prostor gauče vždy před stěhováním vyprázdníme. Všechny pohyblivé části zajišťujeme proti otevření. Správně zabalený gauč už není problém přestěhovat.

 

Stěhování pohovek

U pohovek nejprve vyprázdníme úložný prostor. Velké rozkládací pohovky někdy musíme kvůli rozměrům demontovat, na místě vykládky provedeme opětovnou montáž. Pro bezpečné přenášení a transport pohovky pečlivě balíme do stretch folie.

 

Stěhování stolů

Šuplíky u stolů se musí před stěhováním vyprázdnit. Prázdné šuplíky necháváme ve stolu. Důkladně je ale zajišťujeme, aby se během manipulace neotevírali. Případně šuplíky balíme zvlášť a přepravujeme oddělené od stolu. Menší stoly přepravujeme kompletní. U větších stolů většinou přistupujeme k demontáži, která usnadní manipulaci. Vše také ovlivňují přilehlé prostory a např. průchody dvěřmi. Při balení dřevěných stolů používáme stretch folie. Pokud má stůl i skleněné součásti, používáme také bublinkovou folii.

 

Stěhování židle

Stěhování židle je díky menším rozměrům a nízké váze jednoduchou záležitostí. Každou židli balíme jednotlivě. Vždy obalíme přinejmenším polstrované části, aby se neušpinili nebo neprotrhly. Pokud vás čeká delší přesun, anebo potřebujete ušetřit trochu prostoru, je možné židle stohovat na sebe. Nutností je prokládání bublinkovou folií (viz obrázek).

Balení židlí


? NAPOVEDA povinné