Stěhování elektrospotřebičů


Jak stěhovat elektrospotřebiče

Součástí stěhování každé domácnosti je stěhování elektrospotřebičů. Při stěhování těchto předmětů je potřeba dodržet určité postupy a podmínky, které zamezují vzniku poškození při manipulaci či přepravě.

 

Stěhování ledniček

Při stěhování ledniček a chladniček je vždy lepší manipulovat se spotřebiči ve vertikální poloze. Zejména má-li být lednice používána bezprostředně po stěhování. Je-li plánována delší přeprava, je nutno lednici odmrazit a vyprázdnit nádobu na vodu. Všechny skleněné části (police, držáky) vyjměte z lednice před jejím stěhováním. Tyto předměty se zabezpečují bublinkovou folií a převáženy jsou samostatně. Na zabezpečení lednice použijte fixační folii, která oproti lepící pásce nemůže poškodil povrchový lak lednice.

Poptat cenu mého stěhování elektrospotřebičů

 

Stěhování mrazáku

Mrazáky se stěhují dle stejných podmínek jako lednice. U komerčně používaných mrazících pultů je nutné počítat s mnohem větší hmotností, která může manipulaci značně ztížit. Naši pracovníci jsou však vybaveni stěhovacími kříži a popruhy.

 

Stěhování praček

Během stěhování praček by měly být jejich pohyblivé části (buben) zajištěny aretačními šrouby. Lepší je stěhování ve vertikální poloze. Pokud jste nuceni pračku převézt v jiné poloze, kontaktujte servisního technika konkrétního výrobce. Ten Vám poradí, zda to je možné, popř. za jakých podmínek.

 

Stěhování myček

Stěhování myček může probíhat ve vertikální poloze nebo i položené na zadní straně (ne na dveřích!!!). Doporučujeme z myčky vytáhnout vyjímatelné příslušenství. Zejména koše na ukládání nádobí by mohly poškodit otočné trysky v myčce. Tyto pohyblivé části se zabezpečovat nemusí. Myčka musí být vypuštěná a nesmí obsahovat žádnou vodu.

 

Stěhování sporáku

Sporáky a varné desky se dají rozdělit do tří základních skupin - na plynové, sklokeramické a indukční. Jakékoli odpojování a zapojování plynových spotřebičů se musí vždy provádět odborně.

Sklokeramické a indukční varné desky jsou velmi často stavěny na příkon 380 voltů. Odpojení a zapojení těchto spotřebičů musí vykonat osoba, které získala kvalifikaci dle vyhlášky 50/1978 sb.

Elektrický sporák Vám zapojí naši stěhováci. Stěhování sporáků a varných desek doporučujeme v originálních obalech. Pokud to není možné, spotřebič zabezpečíme kvalitními obalovými materiály. Součástí těchto spotřebičů jsou skleněné díly, které jsou velmi náchylné k prasknutí či poškrábání. Spotřebiče je nutné stěhovat vždy ve vodorovné poloze. Je důležité vyhnout se pokládání na hranu.

 

Stěhování dalších spotřebičů

Elektrické spotřebiče a elektroniku obecně nelze při stěhování v chladném počasí ihned zapojit do sítě. Hrozí kondenzace vzdušné vlhkosti, která může způsobit elektrický zkrat.

Na řádném zabalení skutečně nešetřete. Několik stovek korun investovaných do obalových materiálů dokáží zabránit tomu, abyste následně museli kupovat novou elektroniku za desetitisíce. Kromě stěhování můžete nechat i balení spotřebičů na našich pracovnících.

 


? NAPOVEDA povinné